Bezpieczne schody drewniane w domu

Data dodania: 21.03.2017


W trakcie tworzenia projektów architektonicznych mieszkań i domów często stajemy przed wyborem między bezpieczeństwem i wygodą, a wysokiej jakości produktami i eleganckim wystrojem. Jednak nie trzeba rezygnować z pięknych elementów wnętrza w obawie przed brakiem funkcjonalności. Podpowiadamy, jak powinny wyglądać bezpieczne schody drewniane w domu.

Jedną z możliwości jest nałożenie na schody dywanu. Jednak w tym przypadku zakryjemy całą drewnianą strukturę i nie będzie już cieszyć naszych oczu. Dlatego warto wybrać nakładki na stopnie, które nie tylko uchronią nas przed niechcianym upadkiem, ale także wzbogacą ogólny wygląd całości i ochronią drewnianą powierzchnię przed zarysowaniami. W wyborze odpowiednich nakładek nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni, ponieważ na rynku znajdziemy szeroki wachlarz kolorów i materiałów, które możemy dopasować do indywidualnego charakteru naszego wnętrza.

Jeśli nie jesteśmy fanami materiałowych nakładek możemy wypróbować gumowe. Najczęściej stosowane są do zabezpieczenia powierzchni schodów zewnętrznych, jednak powoli wchodzą do użycia wewnętrznego. Świetnie współgrają z nowoczesnym typem wnętrza, są też łatwe w montażu, a czyszczenie nie jest tak problematyczne, jak w przypadku nakładek dywanowych, jednak w takim samym stopniu zabezpieczają schody drewniane przed zniszczeniem.

Inny element wystroju, który zwiększy poziom komfortu korzystania ze schodów to taśma antypoślizgowa. Jest to rozwiązanie proste i tanie, wystarczy kupić dwie rolki taśmy i przykleić pasmo wzdłuż każdego stopnia. Warto wybrać taśmę, która wyglądem nie będzie przypominać o remoncie. Struktura też jej bardzo ważna, należy zwrócić uwagę na to, żeby taśma nie była zbyt szorstka – przystępny materiał pozwoli nam na korzystanie ze schodów boso. Taśma antypoślizgowa ma to do siebie, że się ściera i odchodzi po jakimś czasie od powierzchni, dlatego musimy być przygotowani na częstą jej wymianę.

Niezależnie od tego, co wybierzemy, możemy mieć pewność, że każda z form zwiększy komfort korzystania ze schodów, a my będziemy czuli się bezpieczniej. Nowe elementy wyposażenia pomogą nam również w ochronie powierzchni schodów drewnianych przez zniszczeniem.

Jeśli dopiero planujecie budowę domu lub szykujecie się na gruntowny remont, a zależy wam na profesjonalnej opiece specjalistów, koniecznie zajrzyjcie na stronę wycenaschodow.pl, na której zapoznacie się z bogatą ofertą usług dotyczących projektowania i produkcji schodów drewnianych. Firma wycenaschodow.pl zapewnia również indywidualne podejście do klienta, dlatego warto przedstawić im swoje pomysły.