Czy można zamówić schody zupełnie niestandardowe?

Data dodania: 05.12.2019


W ofercie wielu firm dostępnych jest tak wiele modeli schodów, że prośba o zaprojektowanie własnych wydaje się czasem na wyrost. Oczywiście jest to możliwe i żadna firma nie odmówi dodatkowego zlecenia, ale warto się nad tym zastanowić, bo wchodzenie w większe koszty w tym przypadku może być dosyć obciążające, a schody na wymiar są dostępne praktycznie w każdym miejscu. Oznacza to, że nie musimy nic projektować, a jedynie zaprosić pracownika firmy, aby wziął wymiary i dopasował konstrukcję do naszych potrzeb.

Idealne wymiary

Aby schody były dokładnie dopasowane do naszej przestrzeni, musi się u nas pojawić pracownik z odpowiednimi narzędziami. Jeśli będzie to jedynie miarka, kartka i długopis, to powinna się nam zapalić w głowie czerwona lampka. W dzisiejszych czasach bardzo wiele firm korzysta z możliwości pomiarów laserowych, gdyż tylko taki dają możliwość wzięcia naprawdę szczegółowych pomiarów przestrzeni na schody. Oczywiście osoba z doświadczeniem poradzi sobie i ze sznurkiem, ale warto znać taką osobę albo przynajmniej wiedzieć, że zdaje sobie ona sprawę z tego, co robi.

Czas oczekiwania

Schody nie są konstrukcją prostą, nawet dla osób, które zajmują się tym od wielu lat. Projektowanie schodów również nie należy do rzeczy najprostszych. Dobrze spasowane, świetnie prezentujące się stopnie i idealnie dopasowane barierki to sztuka. Aby ta sztuka mogła powstać każda firma oferująca usługi stolarskie, w tym zakresie powinna posiadać odpowiednie narzędzia, które znacznie ułatwiają i przyspieszają każdy, nawet najbardziej skomplikowany etap pracy.