Schody metalowe – czy warto je wybrać do swojego domu?

Data dodania: 08.08.2018


Jeżeli jesteś lub dopiero planujesz zostać właścicielem domu z piętrem – przed tobą wspaniała przygoda! Niestety, decyzje które podejmujesz na etapie budowy lub nawet projektu mają wpływ na wygodę korzystania z nieruchomości w przyszłości. Oznacza to, że każda kwestia powinna być naprawdę wnikliwie przemyślana i przeanalizowana. Również wybór schodów to bardzo ważna decyzja – no, chyba że planujesz remont 2 lub 3 lata po końcu budowy. Wielu osobom zależy na jak największej trwałości schodów, dlatego tak często stawiają na schody metalowe, które są świetną alternatywą dla droższych schodów z drewna. Schody metalowe sprawdzą się wśród wielu styli urządzenia wnętrza. To także dobry wybór zarówno do mniejszych pomieszczeń, jak i do otwartych przestrzeni, w których również prezentują się bardzo widowiskowo. Niezależnie od tego, czy projekt schodów metalowych będzie raczej surowy i minimalistyczny, czy też zdobny – masz możliwość wyboru. Podsumowując – schody metalowe będą odpowiednie dla większych i nowoczesnych budynków a także do wielu budynków publicznych, takich jak biblioteki czy muzea.

Schody metalowe to doskonałe uzupełnienie stylu industrialnego we wnętrzu – jeżeli twoje wnętrze nie ma być do końca surowe, możesz połączyć metal innym materiałem – także drewnem. W dzisiejszych czasach możemy łatwo nawiązać współpracę z architektem czy projektantem schodów – właśnie dlatego daje nam to możliwość stworzenia niebanalnej konstrukcji, która będzie zachwycać przez długie lata. Schody wykonane z metalu są nie tylko wygodne, ale również bardzo wytrzymałe – nie ulegają niemal żadnym uszkodzeniom mechanicznym i nie trzeba o nie przesadnie dbać, jak w przypadku konserwacji schodów z drewna. Projektów schodów metalowych nie brakuje – każdy producent ma dla ciebie coś innego, dlatego możesz wybierać spośród naprawdę wielu różnorodnych projektów.

Wybór schodów metalowych nie będzie prosty ze względu na ich dużą różnorodność – zastanów się, na jakich charakterze wnętrza zależy ci najbardziej i dopasuj do niego schody metalowe. Sprawdzą się one w mieszkaniach, domach, a także galeriach handlowych lub nawet biurowcach. Schody metalowe mogą przybrać dowolny kształt i niemal nic się w tej kwestii nie ogranicza. Jeśli chodzi o konkretny rodzaj konstrukcji schodów, polecamy do mniejszych pomieszczeń schody kręte – ich użytkowanie pozostaje bezpieczne, a dodatkowo są one bardzo widowiskowe i mogą stanowić element wystroju wnętrza. Ich instalacja nie będzie skomplikowana i nie będziesz musiał czekać na montaż długich tygodni, jak czasami bywa w przypadku schodów z drewna.

Projektowanie schodów