Jak ukryć rysy na schodach drewnianych?

Data dodania: 19.06.2017


Istnieje wiele sposobów na to, aby przeprowadzić szybką pielęgnację powierzchni drewnianych. Jedne są bardziej inwazyjne, inne mniej, ale najważniejsze jest to, że nie musimy wydawać majątku na pełną renowację schodów, gdy potrzebne jest jedynie lekkie odświeżenie. Podpowiadamy, jak ukryć rysy na schodach drewnianych.

Jednym z najprostszych sposobów ukrycia zarysowań powierzchni drewnianych jest pokrycie ich materiałem. W tym wypadku mamy pełną dowolność, możemy użyć wykładziny, gumowych nakładek, a nawet laminatów. Pierwszy sposób nie należy do najprostszych, ale przy odpowiedniej pomocy ze wszystkim samy sobie radę. Należy jednak pamiętać, że powierzchnia stopni powinna być równa, aby dywan mógł prawidłowo ukryć rysy i inne wady. Dodatkowo, przed przyklejeniem wykładziny, musimy obowiązkowo zabezpieczyć wszystkie przednie krawędzie stopni, do czego posłużą nam profile z tworzywa sztucznego. Instalując je przy pomocy drewnianych wkrętów, będziemy mieli pewność, że otrzymamy równe linie oraz kąty. Kolejnym etapem będzie odpowiednie wymierzenie oraz ucięcie wykładziny, a na koniec pozostanie nam jedynie przyklejenie materiału do powierzchni schodów przy pomocy taśmy dwustronnej.

Oczywiście takie rozwiązanie stosuje się, gdy dla naszych schodów nie ma już ratunku i pozostaje nam tylko ukrycie wizualnych niedogodności. Możemy jednak podjąć się próby eliminacji zarysowań, które nie tylko da naszym schodom nowe życie, ale także uchroni nas przez zakrywaniem pięknych drewnianych powierzchni materiałem. Do jednych ze sposobów należy stosowanie lakieru, który charakteryzuje się nie łatwym sposobem aplikacji, ale także różnorodnością produktów dedykowanych odpowiednim gatunkom drewna. Działanie lakieru opiera się na tworzeniu warstwy ochronnej na powierzchni schodów, która zabezpiecza przed wnikaniem wody, zabrudzeniami, zarysowaniami, a także ścieraniem powierzchni ochronnej. Do odświeżenia powierzchni schodów drewnianych można stosować również preparaty ochronno-dekoracyjne, przeznaczone do malowania drewna.

Pielęgnacja schodów drewnianych to bardzo wymagające zajęcie, dlatego musimy zadbać o naszą wiedzę w tym zakresie. Pomogą nam specjalne poradniki, internetowe wskazówki, a także rady fachowców, przykładowo kupują Schody Gdańsk mamy gwarancję współpracy z wyszkolonymi specjalistami, który poinstruują nas, jak odpowiednio dbać o schody drewniane.

zarządzanie nieruchomościami cyrklewicz

International transport Poland