Jakie schody są najlepsze do domu jednorodzinnego?

Data dodania: 15.12.2016


Budowa domu to zwykle długo wyczekiwany moment, w którym przyszły właściciel w końcu realizuje swoje marzenia o własnym gniazdku dla siebie i swoich najbliższych. Ale na drodze każdego pojawia się wiele pytań i wątpliwości – w przypadku domów wielokondygnacyjnych konieczny jest między innymi montaż schodów. Jakie schody są najlepsze do domu jednorodzinnego i czym kierować się przy ich wyborze?

Maszyny CNC

Drewno czy beton

Po pierwsze, jeszcze zanim ruszą jakiekolwiek prace na budowie, warto zerknąć w projekt i sprawdzić jaki rodzaj schodów w naszym przyszłym domu zaplanował architekt. Jeśli we wnętrzu mają się pojawić schody na beton muszą być one uwzględnione w projekcie budowlanym i wykonane w trakcie robót budowlanych. Zatem jeżeli właścicielowi zależy na schodach samonośnych trzeba pomyśleć o tym dużo wcześniej niż przy wykończeniu wnętrza. Podobnie wygląda sytuacja odwrotna – jeśli projekt nie przewiduje budowy schodów betonowych, a właśnie takie sobie wymarzyliśmy, trzeba zadbać o to, aby architekt naniósł niezbędne poprawki w planach projektowych.

Domy Kołobrzeg

Zalet i wad obu rozwiązań jest wiele – schody betonowe są rzekomo bardziej trwałe, ale dobrej jakości schody drewniane także wyróżniają się długowiecznością i nie ulegają żadnym usterkom.

Projektowanie, produkcja i montaż: schody Szczecin

Schody na wymiar

Szukając odpowiednich schodów do domu z pewnością warto zdecydować się na współpracę z firmą, która zajmuje się kompleksowo produkcją takich konstrukcji. Drewniane schody na wymiar są od początku do końca tworzone z myślą o konkretnych warunkach technicznych we wnętrzu, co gwarantuje idealne dopasowanie konstrukcji i niezawodność na długie lata. O podobnym efekcie w przypadku zakupu schodów gotowych nie może być mowy.

Producent schodów na wymiar poleca: schody drewniane

Bezpieczne schody dla rodziny

Pamiętając o tym, że dom powinien być przestrzenią otwartą dla wszystkich mieszkańców i członków rodziny, przy wyborze schodów warto wziąć pod uwagę również względy bezpieczeństwa takich konstrukcji. Schody w domu, w którym mieszkają dzieci oraz osoby starsze powinny być przede wszystkim wygodne, co najczęściej eliminuje konstrukcje kręcone czy zabiegowe. Dobrym pomysłem są schody ze spocznikiem, który pozwala bezpiecznie pokonać nawet długie schody dwu lub trzybiegowe.

G2 TEAM

Polecamy też usługi: wycinanie schodów cnc

Schody ozdobą wnętrza

Nie można też zapominać o względach estetycznych. Obecnie projekty schodów pozwalają traktować ten element wnętrza jako prawdziwą ozdobę domu. Od projektów szklanych schodów, przez dekoracyjne wykończenie drewnem egzotycznym, aż na fantazyjnych schodach giętych kończąc.

Szukasz producenta schodów na zamówienie? Zobacz: schody gięte

Optymalizerki

Frezarka do przydomowego warsztatu