Jak wygląda montaż schodów?

Data dodania: 05.12.2019


Zanim zamówimy gdzieś schody, warto dowiedzieć się, jaki jest konkretny czas oczekiwania na model, który nas interesuje. Oczywiste jest, że w okresach wzmożonego ruchu znacznie dłużej będziemy oczekiwać na nasze schody na wymiar, dlatego warto się dowiedzieć również tego, w jakich miesiącach firma odnotowuje mniejszy ruch. Jeśli jednak nie zależy nam na konkretnym terminie i nie musimy prac wykończeniowych dopasowywać do czasu wstawiania schodów, to warto się do takiej firmy odezwać jak najszybciej.

Doskonała jakość schodów wykonanych na zamówienie kusi ludzi do korzystania z usług profesjonalistów, mimo że na rynku dostępnych jest coraz więcej firm oferujących schody do samodzielnego złożenia. To oczywiście możliwe, ale wiąże się z tym wiele czynności, które musimy wykonać samodzielnie i to od nas w dużej mierze zależy, czy schody będą wyglądały tak, jak tego chcemy. Wystarczy trzy centymetry błędu w pomiarze i może się okazać, że wymarzone schody nie wejdą w dziurę w suficie, dlatego też trzeba się nad tym pomysłem poważnie zastanowić.

Montaż schodów wykonanych przez firmę profesjonalistów, która od samego początku zajmuje się wszystkimi etapami powstawania konstrukcji to zupełnie coś innego. W pierwszym opisywanym przypadku to my bierzemy na siebie odpowiedzialność za końcowy wygląd schodów. W drugim to firma zewnętrzna ponosi taką odpowiedzialność. Mimo znacznie większego wydatku, jakim jest opcja druga, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, jakie korzyści ona przynosi. O samego początku to ktoś tworzy coś dla nas. I to musi być doskonałe, nawet jeśli będą to schody na ramie stalowej, które wymagają odrobinę większej precyzji.